Novinky    O nás    Naši koně    Na prodej    O plemeni    Články    Fotogalerie    Služby    Kontakt            English version

O nás

Vize bez práce je jen sen.
Práce bez vize je jen dřina.
Vize a práce jsou nadějí světa.
- nápis v jednom kostele v Sussexu z roku cca 1730 -

Počátek našeho chovu se datuje do léta 2002, kdy jsme na naši farmu přivezli první, tehdy podílové, klisny. Náš sen o zlatém koni se tím naplnil a události nabraly rychlý spád - v lednu 2004 přicestoval transport, tentokráte již plnokrevných achaltekinců, z ruského hřebčína Akhalt-Service. V tomto transportu byli budoucí plemeníci Mingam a Samurai a také Davenda, která se stala základním kamenem našeho nově vznikajícího mateřského stáda. V roce 2005 rozšířily stavy klisny Grusť a Fornaks. V roce 2006 byl v Dagestánu zakoupen dostihový crack Gumon a o rok později se novými obyvateli Tuklek stali Germes a Ainabat.      Chov koní je čisté umění a jako k takovému se k němu musí přistupovat, stejně jako i malíř přistupuje ke svému mistrovskému dílu –malý tah štětcem jednou za čas.
     - Jim Squires -

Naším mottem je „Typ, výkon a umění“ – tedy chovat koně maximálně odpovídajícího standardu plemene, výkonného a takového, který nebude jen věrným partnerem, ale i uměleckým dílem. Chov koní chápeme jako druh umění a každé umělecké dílo, má-li přinášet radost a inspiraci, musí být vytvářeno a opatrováno s láskou. Proto také u nás nenajdete vysoký počet koní. Našim koním se snažíme dát maximum nejen z hlediska péče, ale také našeho času, pozornosti a lásky. Naše koně máme rádi a oni to vědí.


V rámci naší farmy funguje Zapsaný spolek Philoshippos (philoshippos je slovo pocházející z řečtiny, v překladu znamená "milovník koní"), jehož posláním je jezdecká a chovatelská výuka členů sdružení.

Příznivci a zájemci o plemeno jsou na naši farmu srdečně zváni - více informací k exkurzím naleznete v sekci Služby.
Na naší společné cestě s achaltekinci jsme poznali celou řadu přátel, kteří nám jsou trvalou inspirací. A také je spousta přátel, bez kterých by tato cesta vůbec nezačala a sen by zůstal jen snem.
Proto touto cestou děkujeme Mgr. Jiřímu Marešovi, MUDr. Janě Kraupnerové a ing. Stanislavu Kraupnerovi, Marku Jiříčkovi, Doc. MUDr. Ivě Příhodové PhD., ing. Petru Tichému, Jaroslavě a Stanislavovi Marešovým, Mgr. Gabriele Kvasnicové, ing. Miroslavu Jurkovi, Danielu Zemanovi a Petře Lukešové.


Někdo tam nahoře nás má rád ....